Čmelíny, hmyzí hotely » Vše pro čmeláky

Čmelín dřevěný malý (na zeď) + náplň

Doporučujeme
Čmelín dřevěný malý (na zeď) + náplň
Chov čmeláků pro každého.
Výrobce
Kód položky 040201
Cena bez DPH 983,47 CZK
DPH 21 %
Cena s DPH 1 190,00 CZK
ks
  • Podrobný popis

Čmelín je užitečným pomocníkem pro zahradníky a pro všechny, kdo chtějí pomoci čmelákům. Poskytuje bezpečný úkryt pro hnízdění čmeláků.

Vyrobeno z kvalitního masivního dřeva. Střecha je vyrobena z voděodolné venkovní překližky se zeleným nátěrem. Nyní s vylepšeným a uzavíratelným větráním a novým vletovým otvorem. Také s     elegantnějším uchycením na zeď.


Domeček lze snadno umístit na vhodné místo v zahradě. Může se postavit na zem i jednoduše připevnit na zeď nebo strom, což je vhodné například při problémech s mravenci.Vnitřní vyndavací pohledové okénko umožňuje pravidelné a bezpečné pozorování aktivit čmeláků.


Střecha jde úplně odejmout i lépe zajistit na čmelínu před silným větrem než předchozí modely. Větrací otvor je vybaven síťkou bránící vstupu predátorů do čmelína.


Součástí výrobku jsou instrukce na používání čmelína.


Podrobné pokyny, jak přilákat čmeláčí matku do čmelínu a jak čmeláky přilákat na vaší zahradu, najdete na www.cmelaci.cz


Proč mít domeček pro čmeláky v zahradě?

Počet čmeláků v přírodě rychle klesá. Přitom jsou to přírodní a nejlepší opylovači pro Vaši zahradu. Čmeláci mají nenahraditelnou roli v opylení okrasných i plodících rostlin. Některé rostliny opylují pouze čmeláci, pokud je chladno a včely ještě nelétají, jsou otužilejší čmeláci jedinou nadějí pro opylení květů rostlin, které vykvétají brzy na jaře. Bohužel čmeláků (i včel) v přírodě ubývá, jejich přirozená útočiště a domovy mizí, intenzivní zemědělství, výstavba a přílišné používání pesticidů a herbicidů jim škodí.


Pokud nabídnete čmelákům domov v bezpečném a chráněném prostředí, můžete prakticky, užitečně a snadno pomoci přispět k jejich ochraně a podpořit místní biodiverzitu, z čehož budou mít prospěch rostliny v okolí, ale samozřejmě i vaše zahrada.


Pokud nechcete čekat, až čmeláci čmelín osídlí, nebo se obáváte, že to sami nezvládnete, je možné si objednat čmeláčí královnu s několika prvními dělničkami. Hnízdo ve čmelíně vám založí a vy už se jen budete těšit vlastními čmeláky. Více na www.ceskycmelak.cz.


Rozměry čmelínu: 38x 27x 17cm

Zadní lišta na přidělání na zeď, délka 45 cm

Váha: cca 4 kg


Vyrobeno z masivního dřeva - vícevrstvé desky AGROP - za dodržování přísných ekologických předpisů. Český výrobce těchto desek získal v roce 2008 certifikát Natureplus. Systém lepení je označován jako TOP NATURE.


Součástí výrobku je i teplodržná náplň čmelína (surová bavlna).